Bebeğimin Ağlama Sebebi Ne Olabilir?

bebek aglama nedeni 300x214 Bebeğimin Ağlama Sebebi Ne Olabilir?
Bebeğim Neden Ağlıyor

Bebeğim neden ağlıyor? Bebeğimin Ağlama Sebebi Ne olabilir? Bebek Ağlaması Nedendir?

Aklınızdaki bu sorulara çözüm olacak yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Başlıca ağlama sebeplerini aşağıda listeliyoruz.

2 Nisan 2011
Okunma 1.146
bosluk

Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir

aglayan bebek 300x199 Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir
Ağlayan Bebek

Ağlayan bebekleri sakinleştirmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bu yöntemler her bebekte işe yaramasa bile  genellikle faydalı olduğu bilinen bazı yöntemlere değineceğiz.
İlk olarak bebeğinizin kulağına hoş gelecek bir ritim dinletebilirsiniz. Bu ritm onunda sevdiği bir şey olabilir. Kulak tırmalamayan ve kısık seste bir müzik, kalp atış sesi, ninni gibi seslerin etkisiyle daha rahat bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz. Yine yapılan araştırmalar sonucu bebeklerin saç kurutma makinesi sesini çok sevdiklerini ve onun sesinde rahatlıkla uydukları tespit edilmiştir. Bebeğe müzik dinletme imkanı bulamıyorsanız. Onun sizin kalp atışınızı daha yakından hissetmesini sağlamak amacıyla ona sarılabilirsiniz. Bu sayede sakinleşecektir. Ama bir süre sonra sakinleşmiyorsa zorlamamanız gerektiğini de unutmayınız.

29 Mart 2011
Okunma 1.667
bosluk

Bebekler Neden Ağlar?

bebek aglamasi Bebekler Neden Ağlar?

Gelmiş geçmiş araştırmalar, ağlayan bebeklerin hemen ve olumlu ilgi ile yaklaşılırsa, kendi haline bırakılanlara oranla, büyüdüklerinde ağlamaya daha az eğilimli olduklarını göstermiştir . Bebeğiniz ağladığında göstereceğiniz yakınlık ile, onunla güven ve ilgiye dayalı, sevgi dolu bir bağın temellerini atarsınız. Hem siz hem de bebeğiniz bu zorlu ağlama dönemini atlatmaya çalışırken arada kurulan derin bağdan yarar göreceksiniz.

Bebeğim ağlıyor ne yapmalıyım?

Bebeğinizin ilk aylarda ağlamak için bir çok nedeni vardır.  Bebeğiniz ağladığında onu rahatlatacak güvenli yollardan birini deneyin.

0 – 6 Ay arası bebekler için;

Açlık: Karnı acıktığında ağlayacaktır. Siz bir süre sonra bu ağlamayı tanıyacak ve ne zaman olacağını tahmin eder duruma geleceksiniz. Bebeğinizin beslenmesini belirli saatlerle kısıtlamak zorunda değilsiniz. ”Açlık ağlamasını” duyduğunuzda onu besleyebilirsiniz.
Susuzluk; Mama ile beslenen bebeklerde öğünler arasında sterilize edilmiş su verilebilir .Bebeğiniz, anne sütü ile besleniyorsa susadığını düşündüğünüz durumlarda, su vermek yerine onu emzirin. 

24 Şubat 2011
Okunma 3.472
bosluk

Dost Siteler


Ping your blog, website, or RSS feed for Free